Takiej aukcji WOŚP jeszcze nie było!

Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych polskich kierowców kartingowych, przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pośrednictwem poznańskiego Sztabu Ławica unikat na skalę światową! Jest to wyścigowy kask z autografem Bruce’a Liu, gwiazdy muzyki klasycznej, zwycięzcy zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego. Wirtuoz fortepianu, prywatnie fan kartingu, złożył na nim swój podpis podczas październikowego spotkania na torze z nadzieją polskiego motorsportu.

– Jest to wyjątkowy przedmiot, pokazujący, że łączenie dwóch odległych od siebie światów, jednego związanego z motorsportem, drugiego –  z muzyką klasyczną, jest możliwe – mówi Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych polskich kierowców kartingowych, występujący w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2. – Chciałbym, żeby trafił w dobre ręce, a wylicytowane podczas aukcji pieniądze pomogły przyczynić się do zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, co jest celem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Aukcja kasku Arai SK-6 (rozmiar L- 59-60cm) z homologacją FIA do sportu kartingowego wzbogaconego o autograf Bruce’a Liu, zwycięzcy ubiegłorocznego Konkursu Chopinowskiego, odbywa się na Allegro za pośrednictwem poznańskiego Sztabu Ławica: https://allegro.pl/oferta/kask-z-podpisem-zwyciezcy-konkursu-chopinowskiego-11717720014 i potrwa do 6 lutego. Cena wywoławcza wynosi 5 tys. zł.

Wirtuoz fortepianu ściga się na torze z kierowcą kartingowym

Jak doszło do tego, że autograf zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego Bruce’a Liu znalazł się na kasku? Nieoczekiwanie wirtuoz fortepianu okazał się fanem kartingu i lubi amatorsko sobie pojeździć. Dlatego dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig zapowiedział, że umożliwi mu podczas pobytu w stolicy Wielkopolski, związanego z koncertem, który odbył się tuż po zwycięstwie w Konkursie Chopinowskim, taką przejażdżkę. Wtedy do akcji wkroczył jeden z najzdolniejszych polskich kartingowców. Skontaktował się z Filharmonią Poznańską i zaproponował, że będzie towarzyszył Bruce’owi Liu na torze. Ta chętnie na propozycję 18-latka przystała. Kacper Nadolski oraz Bruce Liu ścigali się na podpoznańskim torze E1Gokart 31 października w trzech sesjach – po osiem minut każda.

Fot. Mikołaj Kamieński

Sign Up

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.