Kariera

Kacper Nadolski – zawodnik kartingowej kadry narodowej, reprezentujący Polskę w
międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2

Rocznik 2003. Rodowity poznaniak.
Motoryzacją interesuje się już od najmłodszych lat.

Kiełkująca pasja

Do karta wsiadł po raz pierwszy, gdy miał 11 lat.
– To oczywiście nie był profesjonalny sprzęt, tylko taki, który można dostać w każdej wypożyczalni gokartów – wspomina Kacper Nadolski. – Jednak „wózek” zrobił na mnie niesamowite wrażenie! Kiedy do niego wsiadłem, wiedziałem, że będę chciał więcej.
Kacper postanowił rozwijać kiełkującą w nim pasję do ścigania się na torze. Swoje kroki skierował do poznańskiego zespołu R-team.
– Doskonale pamiętam pierwszy trening. Nie jechałem wtedy szybciej niż 50 km/h, a wydawało mi się, że pędzę z prędkością światła! – mówi Kacper Nadolski. – Już wtedy czekałem na swoje debiutanckie zawody, chciałem jak najszybciej rozpocząć rywalizację z innymi kierowcami.

Pasmo sukcesów

Starty w profesjonalnych zawodach młody poznaniak rozpoczął w 2015 r. Początkowo w kategorii Easykart 60, następnie – Junior Rok. Niedługo potem, w 2018 r., Kacper Nadolski został kierowcą jednego z najlepszych zespołów kartingowych w Polsce – AMO Racing Team. W jego barwach, pokazując bardzo wysokie umiejętności kierowania kartem, występował już w wyższej kategorii – Senior Rok. Z dużym powodzeniem. W 2019 r. okazał się najlepszym zawodnikiem w serii zawodów Pucharu Polski.
Na dalsze sukcesy Kacpra Nadolskiego, w tym międzynarodowy, nie trzeba było długo czekać. W 2020 r. został wicemistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski oraz trzecim kierowcą na świecie, stając na podium w finale światowym Rok Cup Superfinal. Wszystkie te trofea zdobył, startując już w Shifter Roku.

Doceniony przez zagranicznych fachowców

Dynamicznie rozwijającą się karierę polskiego kierowcy potwierdziły kolejne przenosiny – tym razem do prestiżowej kategorii KZ2. Stało się to w 2021 r. Od tej pory Kacper Nadolski ściga się wyłącznie w międzynarodowych zawodach, rywalizując z najlepszymi kierowcami kartingowymi na świecie.
Jego duży talent dostrzegli zagraniczni fachowcy. Młody Polak skorzystał z propozycji dołączenia do Tony Kart Racing Team, złożonej przez przedstawicieli słynnego włoskiego zespołu. Kacper Nadolski wystartował w jego barwach w 2021 r., m.in. na mistrzostwach Europy i świata. Rok później zrobił kolejny krok naprzód, dołączając do Lennox Racing Team.
– Emocji, które towarzyszą wyścigom, nie da się porównać z niczym innym. To moja największa pasja – wyjaśnia Kacper Nadolski. – Dlatego codziennie ciężko pracuję, żeby podążać za marzeniem: zdobyciem tytułu mistrza świata… kierowców Formuły 1. Dobre występy w zawodach kartingowych mogą mi tylko pomóc je zrealizować.

Ambasador Olimpiad Specjalnych Polska

Choć przeważającą część czasu Kacpra Nadolskiego zajmują przygotowania do kolejnych zawodów oraz starty w prestiżowych imprezach, sportowiec z Poznania angażuje się także w działalność społeczną. W 2021 r. został ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska, biorąc udział w kampanii #GrajmyRazem.
– Jej celem jest zwrócenie uwagi na sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, uwypuklenie potrzeby wspierania ich w rozwoju, który dokonuje się m.in. właśnie poprzez uprawianie sportu, pokazanie sposobów na budowanie wartościowych relacji – tłumaczy Kacper Nadolski. – Co jest dla mnie najważniejsze? Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby młodzi ludzie traktowali osoby z niepełnosprawnością intelektualną z coraz większą otwartością.

Partnerzy

Sign Up

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.