Kacper Nadolski dołączył do grona ambasadorów Olimpiad Specjalnych Polska

Sport ma w sobie prawdziwą magię. Potrafi zbliżać do siebie wszystkich ludzi, niezależnie od tego, jak się od siebie potrafią różnić. Jestem szczęśliwy, dołączając do wspaniałej drużyny Olimpiad Specjalnych Polska. Pełniąc zaszczytną funkcję ambasadora, będę dawał z siebie wszystko, tak samo jak na torze wyścigowym – mówi Kacper Nadolski.

Kacper Nadolski jest zawodnikiem kartingowej kadry narodowej. Reprezentuje Polskę w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2. Motoryzacją interesuje się od dziecka. Starty w profesjonalnych zawodach rozpoczął już wieku 12 lat.

Rok temu Kacper Nadolski został wicemistrzem kraju oraz zdobywcą Pucharu Polski. Zajmując trzecie miejsce, stanął na podium w finale światowym Rok Cup Superfinal (kategoria Shifter Rok). W tym roku Nadolski dołączył do słynnego, włoskiego zespołu Tony Kart Racing Team. A od teraz jest też ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska.

– Sport ma w sobie prawdziwą magię. Potrafi zbliżać do siebie wszystkich ludzi, niezależnie od tego, jak się od siebie potrafią różnić. Jestem szczęśliwy, dołączając do wspaniałej drużyny Olimpiad Specjalnych Polska. Pełniąc zaszczytną funkcję ambasadora, będę dawał z siebie wszystko, tak samo jak na torze wyścigowym. Co jest dla mnie najważniejsze? Chciałbym dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby młodzi ludzie traktowali osoby z niepełnosprawnością intelektualną z coraz większą otwartością. Oni bardzo na to zasługują! – powiedział Nadolski.

Kacpra Nadolskiego będzie można zobaczyć w najnowszej odsłonie kampanii „#GrajmyRazem bo jesteśmy równi” obok Anny Lewandowskiej, Pauliny Krupińskiej – Karpiel, Roberta Lewandowskiego, Tomasza Wolnego oraz Jakuba Wesołowskiego. Celem akcji jest pokazanie jak wiele łączy zawodników Olimpiad Specjalnych Polska z ich ambasadorami. Efektem współpracy są wspólne spoty oraz zdjęcia, które oddają idee Olimpiad Specjalnych: akceptację, inkluzję oraz szacunek.

– Kacper Nadolski jest niezwykle utalentowanym, młodym człowiekiem, który oprócz niewątpliwych osiągnięć, ma też wiele pozytywnej energii, chęć do zmieniania świata i ogromną wrażliwość społeczną. Z radością witamy go na pokładzie Olimpiad Specjalnych Polska – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Olimpiady Specjalne są obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady, jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie. Oficjalnie uznaje je Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Ideą zawodów jest przeciwdziałanie dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i promowanie inkluzji poprzez sport. Zawodnicy regularnie trenują, biorą udział w profesjonalnych zmaganiach, również na arenie międzynarodowej. Nie brakuje im zapału, zaangażowania oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Olimpiady Specjalne Polska to ogromny ruch sportowy zrzeszający ponad 17 tysięcy zawodników, 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy trenujących i pracujących w 507 klubach i 18 Oddziałach Regionalnych, którymi kieruje Biuro Narodowe. Zawodników w realizacji sportowych celów dopinguje i motywuje Kadra Ambasadorów powołana przez Prezes Olimpiad Specjalnych Polska – Annę Lewandowską. W jej składzie są: Robert Lewandowski, Kacper Nadolski, Joanna Jędrzejczyk, Paulina Krupińska-Karpiel, Ewelina Lisowska, Łukasz Koszarek, Tomasz Wolny i Jakub Wesołowski. To oni zagrzewają „naszych” do walki na każdym etapie przygotowań i zawodów.

Olimpiady Specjalne Polska wspiera Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sponsorem generalnym jest Tauron Polska Energia SA, a sponsorem głównym Huawei. W tym roku do grona partnerów Olimpiad Specjalnych Polska dołączyła marka OSHEE, która wspiera zawodników napojami.

 

Sign Up

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.