Debiutancki sezon w słynnym zespole Tony Kart

Duży sukces, czyli zajęcie w 2020 r. trzeciego miejsca na świecie w kategorii Shifter Rok, zaowocowało transferem Kacpra Nadolskiego do jednego z najlepszych zespołów kartingowych na świecie. Jest to włoski team Tony Kart. W sezonie 2021 startował on w jego barwach w prestiżowej kategorii KZ2.

Rok 2020 był dla Kacpra Nadolskiego niezwykle udany. Jeżdżąc w zespole Amo Racing Team, został on wicemistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski oraz trzecim kierowcą na świecie w kategorii Shifter Rok. Te sukcesy sprawiły, że jego duży talent dostrzegli zagraniczni fachowcy. Młody Polak skorzystał z propozycji dołączenia do Tony Kart Racing Team, złożonej przez przedstawicieli słynnego włoskiego zespołu. W jego barwach i wyższej kategorii (KZ2) Kacper Nadolski startował w międzynarodowych zawodach w sezonie 2021.

– Przejście do międzynarodowego zespołu o tak dużej renomie było olbrzymią nobilitacją i potwierdzeniem tego, że moja kariera harmonijnie się rozwija – komentuje Kacper Nadolski. – Dzięki temu miałem okazję wystąpić m.in. na mistrzostwach Europy i świata organizowanych przez Fédération Internationale de l’Automobile (Międzynarodową Federację Samochodową).

W obu imprezach Kacper Nadolski, biorąc pod uwagę jego debiutanckie starty, zaprezentował niezłą formę, zajmując odpowiednio 54 i 51 pozycję.

– Występy w najważniejszych zawodach pokazały mi, że jestem w stanie rywalizować ze światową czołówką i w sezonie 2022 walczyć o najwyższe cele – podkreśla jeden z najzdolniejszych polskich zawodników kartingowych, reprezentant kadry narodowej.

Sign Up

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.